Programy nauczania - Przedszkole nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim

Programy nauczania

O nas ...

Programy realizowane w przedszkolu:

* "Nasze Przedszkole" - program edukacji przedszkolnej wspomoagający rozwój aktywności dzieci - Małgorzata Kwaśniewska, Wiesława Żaba-Żabińska, MAC Edukacja.
* "Program wychowania i kształcenia oraz wspomagania rozwoju sześciolatków w przedszkolach, w klasach zerowych i placówkach integracyjnych" - Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, Ewy Zielińskiej, Gustawy Grabowskiej.

* Program nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach
* Program nauczania języka angielskiego dla przedszkoli - Magdalena Appel, Joanna Zarańska, Ewa Piotrowska.

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (2017)

Programy własne opracowane przez nauczycieli:

*
"Razem w pełni sprawni" - integracyjny program zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym uczący tolerancji wobec niepełnosprawności (Monika Mazurczak)

* Program adaptacyjny
"Do przedszkola z Kubusiem Puchatkiem" (Ewa Mielańczuk, Maryla Wójcik-Domaniuk)

* Program do nauczania tańca i rytmiki w przedszkolu (Michał Soszka)

* Program logopedyczny "Duża żaba nad sadzawką napotkała żuka" (Agnieszka Kosieradzka)

* "Bawię się i rozwijam z muzyką w przedszkolu" (Maryla Wójcik-Domaniuk)

* "Program Wychowawczy"

Realizujemy również przedsięwzięcia o zasięgu ogólnopolskim:

"Sprzątanie Świata"
- organizator Fundacja Nasza Ziemia oraz Fundacja „Sprzątanie Świata- Polska”. Akcja polega na podejmowaniu wspólnych działań dla zachowania i poprawy stanu środowiska naturalnego w Polsce. Fundacja prowadzi Kampanię na rzecz Zrównoważonego Rozwoju, w której uczy jak rozwijać naszą cywilizację z jednoczesnym poszanowaniem i uwzględnieniem potrzeb innych gatunków i całej przyrody.

"Czyste powietrze wokół nas"
- to program edukacji antynikotynowej zainicjowany przez Departament Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia GIS. Zaadresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, które uczą się o szkodliwych skutkach palenia papierosów. Im wcześniej dzieci dowiedzą się o negatywnym wpływie dymu papierosowego na ich rozwój, tym większe prawdopodobieństwo, że w przyszłości, nie sięgną po papierosy.

"Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami"