Mały miś i tradycje wielkanocne - Przedszkole nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim

Mały miś i tradycje wielkanocne

MAŁY MIŚ I TRADYCJE WIELKANOCNE

To kolejna część międzynarodowego projektu czytelniczego „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.  Jego celem było zapoznanie z tradycjami wielkanocnymi oraz kształtowanie postawy szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego.
W ramach projektu „Mały mis i tradycje wielkanocne” w grupie Smerfy przeprowadzono zajęcia plastyczne pt. „Pisankowy zawrót głowy”
. Starszaki zapoznały się z treścią wiersza „Pisanki” Doroty Gellner. Smerfy poznały różne rodzaje technik wykonania pisanek. Wyjątkowo zamiast tradycyjnego malowania jajek starszaki ochoczo zabrały się do pomalowania gipsowych figurek kurczątek wykluwających się z jajek. To nietypowe zadanie bardzo przypadło im do gustu. Przygotowane figurki dzieci wręczyły swoim rodzicom.
Smerfy wzięły także udział w Międzynarodowym konkursie plastycznym „Gdy myślę o Wielkanocy”
. Dwoje dzieci (Lena Czarnocka oraz Kamil Fabiańczuk) przygotowało prace plastyczne nawiązujące do tematu konkursu. W konkursie literackim dla nauczycieli swoich sił spróbowała wychowawczyni grupy, pani Anna Przesmycka-Krysiak.
Nasze przedszkole tradycyjnie wysłało życzenia w formie karek pocztowych do trzech Misiowych Przedszkoli
. Pocztówki miały zawierać motyw misia. Zostały one wysłane do:
- Publicznego Przedszkola nr 5 w Zdzieszowicach
- Niepublicznego Katolickiego Przedszkola im. św. Rodziny w Pułtusku.
- Samorządowego Przedszkola w Bielsku.

Uroczyste śniadanko wielkanocne
w naszym przedszkolu zostało poprzedzone częścią artystyczną w wykonaniu dzieci z grupy Krasnoludki (3 latki), Muchomorki (6 latki) oraz Smerfy (5-6 latki). Maluszki zachwyciły wszystkich improwizacją ruchową do utworu „Taniec kurcząt w skorupkach”. Następnie przyszedł czas na ucztę dla ciała tzn. tradycyjne śniadanko. Na stole poza przepięknymi, bajecznie kolorowymi kanapkami królowały jajka, babki, mazurki. Choć pogoda za oknem nie dopisała, to w naszych sercach prawdziwie zagościła Wielkanoc. O pięknych, wielkanocnych tradycjach przypominała dzieciom również specjalna gazetka tematyczna.

NASZE SUKCESY

Miło nam Państwa poinformować, że w Międzynarodowym konkursie plastycznym "Gdy myślę o wielkanocy" wyróżnienie zdobyła Lena Czarnocka z grupy Smerfy. Natomiast w konkursie literackim dla nauczycieli wyróżnienie przyznano pani Annie Przesmyckiej-Krysiak, wychowawcy grupy Smerfy. Gratulujemy.