Dzień Bezpiecznego Internetu - Miejskie Przedszkole nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim

Dzień Bezpiecznego Internetu

Projekt edukacyjny o bezpieczeństwie

Dzień Bezpiecznego Internetu

Co roku w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasło tegorocznego dnia brzmi „Serfuję. Respektuję”, zaś tematem przewodnim są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Również nasze przedszkole wzięło udział w tej inicjatywie w ramach realizacji naszego projektu edukacyjnego „Kubusiowych przyjaciół rad wiele, jak żyć bezpieczniej i weselej”.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, w czasie których dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących komputera i Internetu. Każde z nich wykonało swój własny komputer przenośny (laptop) ozdobiony w własnoręcznie wykonaną tapetą pulpitu. Przedszkolaki rozmawiały również o zasadach obowiązujących w sieci. Dowiedziały się m.in. czym są emotikony, do czego służą i w jaki sposób z nich korzystać.

Anna Przesmycka-Krysiak